Legowiska dla kota – dla kociego szczęścia

legowiska dla kota

Posiadanie w domu pupila ma wiele zalet. Zwierzęta od lat dostarczają ludziom towarzystwa, pomagają zredukować stres, zachęcają do aktywności fizycznej, a ich zabawne zachowania potrafią rozbawić do łez. Przygarnięcie puchatego kompana nierozerwalnie wiąże się także z odpowiedzialnością, jaką właściciel powinien na siebie przyjąć. To od niego w dużej mierze zależy nie tylko zadowolenie, lecz także zdrowie czworonożnego przyjaciela. Czego do szczęścia potrzebuje koci członek rodziny? O zakupie jakich akcesoriów każdy, zdecydowany na zakup lub adopcję koci entuzjasta, powinien pamiętać i co wiedzieć, by zapewnić zwierzęciu długie, zdrowe życie?

Legowisko dla kota, a kocie potrzeby

Przed pierwszym pojawieniem się kociego ulubieńca w nowym domu należy przede wszystkim zaopatrzyć zwierzaka w podstawowe akcesoria, między innymi w komfortowe legowisko dla kota. Przedstawiciele kotowatych spędzają na spaniu aż do 16 godzin dziennie, dlatego miejsce zwierzęcego odpoczynku powinno być nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim wygodne. Dostępne na rynku legowiska dla kota o rozmaitych wielkościach i kolorach mają przeróżne kształty, które z łatwością wkomponują się we wnętrze każdego pomieszczenia.

legowisko dla kota

Poza przytulnym legowiskiem dla kota małemu milusińskiemu przydadzą się zabawki. Piłeczki, myszki, tunele, drapaki — wszystkie zapobiegają nudzie i rozwijają umysł futrzastego ulubieńca. Warto pamiętać, że kocią zabawkę z łatwością przygotujemy też samodzielnie (na przykład wykorzystując zwykłe pudełko po butach), co będzie znacznie mniej kosztowne a równie ekscytujące dla zwierzęcia. Innym podstawowym elementem wyprawki jest kuweta, czyli miejsce kociej toalety, oraz żwirek, który powinien kuwetę wypełnić. Kuweta jest istotna zarówno ze względów higienicznych, jak i estetycznych. Potrzebne kotu miseczki na wodę i jedzenie to również obowiązkowe pozycje na zakupowej liście przyszłego właściciela.

Nie tylko rybka!

Zakupienie miseczek dla pupila to jedno, natomiast wypełnienie ich wartościowym pożywieniem to drugie. Nie każdy właściciel zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest odpowiednia, przystosowana do zwierzęcia dieta. Zapewnienie obfitującego w składniki mineralne żywieniowego repertuaru to kluczowy aspekt dbania o rozwój i zdrowie zwierzęcia. W kreskówkach koty polują na myszy i małe ptaki, ale jak sprawa ma się w rzeczywistości? Koty to urodzeni mięsożercy. By ich organizm funkcjonował prawidłowo, powinien przyjmować pokarmy mięsne, a więc karmy z jak najwyższą procentową zawartością mięsa. Kupując karmę dla kota, należy uważnie zapoznać się z jej składem i wybrać produkt bogaty między innymi w białko bądź tłuszcze. Mięso w formie surowej lub gotowanej stanowi cenne uzupełnienie kociego menu. Częstotliwość podawania posiłków należy dostosować do wieku zwierzęcia oraz jego aktywności. Przeciętny, dorosły osobnik powinien otrzymywać ok. 5 porcji dziennie.

Spełnienie kocich potrzeb nie jest trudne, ale wymaga zaangażowania oraz niezbędnej wiedzy, na przykład na temat prawidłowego żywienia zwierzęcia. Z pewnością warto poświęcić nieco więcej czasu podczas wizyty w sklepie, by wybrać karmę z najlepszym składem, czy zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego legowiska dla kota bądź zabawki — dzięki temu zapewnimy mu szczęśliwe, długie życie.